Ab (1)

Avrupa Birliği (AB) Tasarım Tescili Nedir?

Avrupa Birliği’ne üye 27 ülkenin tamamında veya seçilen ülkelerde tasarımınızı koruma altına alan bir sistemdir. Tek bir başvuru ile tasarımlarınızı tescil ederek 25 yıla kadar AB Tasarım Tescili koruması sağlayabilirsiniz.

Avrupa Birliği Tasarım Tescilinin Avantajları:

  • Tek Başvuruda 27 Ülkede Koruma: Tek bir başvuru ile Avrupa Birliği’nin tüm üye ülkelerinde tasarımınızı koruma altına alabilirsiniz. Bu sayede her ülkeye ayrı ayrı başvuru yapmaktan ve zaman kaybetmekten kurtulursunuz.
  • Zaman ve Maliyet Tasarrufu: Tek başvuru sistemi sayesinde maliyetlerinizi ve zamanınızı önemli ölçüde düşürebilirsiniz.
  • Güçlü Koruma: Avrupa Birliği tasarım tescili, tescilli tasarımınızın taklit edilmesini ve izinsiz kullanılmasını önler.
  • Artırılmış Pazar Payı: Tescilli bir tasarıma sahip olmak, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin pazarda daha fazla öne çıkmasını sağlar ve pazar payınızı artırmanıza yardımcı olur.
  • Rekabet Avantajı: Rakiplerinize karşı bir adım öne geçmenizi sağlar.

Avrupa Birliği Tasarım Tescil Süresi:

Avrupa Birliği tasarım tescil süresi, tescil edilmesinin ardından 5 yıldır. Bu süre 4 defa 5 yıllık periyotlar halinde yenilenebilir. Toplamda 25 yıla kadar koruma sağlanabilir.

Avrupa Birliği Tasarım Tesciline Üye Olan Ülkeler:

Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Güney Kıbrıs, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Avrupa Birliği Tasarım Tescili ile ilgili daha detaylı bilgi için:

Bize Ulaşın
Marka Araştırması Yapın

Avrupa Birliği Tasarım Tescili
Avrupa Birliği Tasarım Tescili
Marka Sınıfları
İletişim Bilgileri
Marka Araştırma ve Sözleşmeler
Marka Sınıfınızı Belirleyin
Tüm sınıfları detaylı incelemek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir